Виховна та позакласна робота

Тема: Права дитини в мирний час і під час війни

Тип уроку: інтегрований ( дистанційна форма)

Мета уроку:

Ознайомити учнів з основними правами дитини в мирний час та в умовах війни;

Розвивати інформаційну та цифрову грамотність;

Навчити учнів створювати Опитувальник (Google Форми), Google презентації,  слайди для поширення соціально важливої інформації;

Сприяти формуванню емпатії та соціальної відповідальності.

Обладнання та платформи:

Microsoft Teams

Презентація (Google Slides);

Canva / Google Slides для учнів;

Padlet для обговорення;

PDF-інструкція з посиланнями.

Хід уроку

  1. Організаційний момент (5 хв)

Привітання, перевірка підключення.

Ознайомлення з темою: демонстрація теми та мети уроку.

Мотивація: “Діти мають право знати свої права і захищати їх.”

  1. Актуалізація знань (5 хв)

Онлайн-опитування ( Google Form): що ви знаєте про права дитини?

Обговорення результатів в чаті або голосом.

  1. Теоретичний блок (10 хв)

Демонстрація презентації, опрацювання посібника «Права дитини в мирний час та впродовж війни»:

Що таке права дитини?

Основні права у мирний час

Що порушується під час війни?

Що каже Конвенція ООН?

  1. Вправа: “Права на екран!” (5 хв)

Учні обирають одне право, яке вони вважають важливим, та пишуть у Padlet.

  1. Практична частина (15 хв)

Завдання: створити слайд в спільній презентації на тему: «Права дитини в мирний час та впродовж війни» на платформі Google Slides

Порядок:

Обери 1-2 права, напиши коротке гасло або пояснення. Додай зображення.

Збережи / поділись посиланням у чаті.

  1. Презентація результатів (3-5 хв)

Учні добровільно демонструють роботи (2-3 приклади).

Коротке обговорення

  1. Рефлексія (2 хв)

Онлайн-опитування: Що запам’яталося найбільше? Яке право доторкнулось серця?

  1. Домашнє завдання:

Створити презентацію на тему: “Я і права дитини”